Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

BAROLO

Barolo to jedno z najsłynniejszych włoskich win. Bywa określane mianem króla win, a jego renoma wynika z jego iście królewskiej historii. Na początku XIX wieku wytwarzał je włoski premier Camilo Cavour, który swój trunek szybko wypromował na dworze królewskim. Król Karol Albert i jego następca Wiktor Emanuel II, tak bardzo się rozsmakowali w Barolo,  że sami  zajęli się jego produkcję. Wino z taką historią musiało znaleźć swoich miłośników na całym świecie.

Wino pochodzi  z miasteczka Barolo i okolicznych miasteczek leżących w Piemoncie. Wytwarzane jest w 100% ze szczepu Nebbiolo. Kolor wina jest intensywny, mocno czerwony z akcentami granatu. Ma bogaty złożony smak owoców leśnych i kawy, z lekko wyczuwalnym aromatem czekolady i tytoniu.

Klasyczne wina włoskie Barolo mają przynajmniej 3 lata. Przez 2 lata dojrzewają w beczkach, a rok w butelkach. Młode wino Barolo odznacza się mocną kwasowością, ale z upływem czasu Barolo łagodnieje, zwłaszcza pod względem stopnia wyczuwalności garbników, dlatego niektóre rodzaje Barolo otwiera się nawet po 10 latach leżakowania. Barolo jest winem ciężkim i mocno wytrawanym, aby odkryć jego prawdziwy charakter, należy go serwować w towarzystwie wyrazistych mięsnych dań np. pieczeni z dzika, czy pieczonej kaczki. Dobrze łączy się też z twardymi, długo dojrzewającymi serami.

Zapraszamy do degustacji win Barolo z naszych winnic.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl