Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Ca dei Frati - wina znad Gardy

 

Niektóre znalezione dokumenty świadczą o tym, że korzenie Ca dei Frati sięgają aż 1782 roku! Jednak to rok 1939 uważa się w praktyce za datę powstania firmy winiarskiej Ca dei Frati, kiedy to syn byłego winiarza - Felice Dal Cero przeniósł się z okolic Werony do domu w Lugana di Sirmione. Docenił on olbrzymi potencjał winiarski drzemiący w mikroklimacie i glebach wybrzeża jeziora Garda. Przez kolejne trzydzieści lat Felice nabywał doświadczenia w uprawie winnic i produkcji wina. Rok 1969 można uznać za narodziny DOC, kiedy to Felice wraz z synem Pietro zabutelkowali pierwsze wino z etykietą Lugana Casa dei Frati, później przekształconą w nazwę Ca’ dei Frati. W 2012 roku zmarł Pietro Dal Cero, pozostawiając dziedzictwo kulturowe swojej żonie Santa Rosie i dzieciom Igino, Gian Franco i Annie Marii, którzy dziś zarządzają firmą z tą samą pasją i determinacją, co ich przodkowie.

Wina Ca dei Frati pochodzą z własnych winnic firmy, z rejonu Lugana di Sirmione oraz okolic wieży San Martino della Battaglia. Na początku XXI wieku do hektarów posiadanych również w Valpolicella gdzie urodziło się Amarone Pietro Dal Cero, dodano kolejne 11 hektarów.

Wina Ca dei Frati powstają w wyniku dokładnej obserwacji terytorium i zachowania winorośli oraz wykorzystania doświadczenia czterech pokoleń winiarzy. Produkcja przeprowadzana jest z najwyższym szacunkiem dla winogron, za pomocą innowacyjnych, dopracowanych przez lata technik. Sprzedaż i degustacje odbywają się między klimatycznymi murami klasztoru.

Ca dei Frati wina czerwone
Ca dei Frati wina białe

Strona producenta: https://cadeifrati.it/

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl