Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Gaierhof - wina z Trentino

Historia Winnicy Gaierhof sięga początku lat 40 ubiegłego wieku, kiedy to pośrednik miejscowego producenta wina Germano Togn, postanowił sam osobiście zając się uprawą winorośli. Początkowo sprzedawał tylko winogrona, z czasem zajął się również produkcją wina. W ciągu 15 lat przejął 5 zakładów winiarskich w regionie Trentino, a oprócz produkcji wina z własnych winogron z okolic Roverè della Luna, kupował winogrona od małych producentów, które również wykorzystywał do produkcji. Wkrótce odniósł ogromny sukces, a jego winnica stała się centrum winiarskim regionu, jedną z wiodących w regionie Trentino-Alto Adige.

Późniejsze lata kryzysu spowolniły rozwój firmy. Po śmierci Germano w 1976 rodzinny biznes przejął jego syn Luigi Togn. Tą datę uznaje się za początek marki Gaierhof. Era gąsiorów dobiegła końca, a sprzedaż butelkowanego wina wyraźnie wzrosła. Przechodząc na ten model, Luigi reaktywował winnice inwestując w nowocześniejszy sprzęt. Winnica z nową nazwą Gaierhof wznowiła produkcję na dużo szerszą skale. Na początku lat osiemdziesiątych Gaierhof rozpoczęło dystrybucje  włoskich win do USA.

Od lat 90 firmą zarządzają córki Luigiego: Romina, Valentina i Martina. Obecnie jest to prężnie działająca firma z tradycjami i z imponującą roczną produkcją 800 000 butelek.

Z winnicą Gaierhof współpracujemy od wielu lat. Mamy pewność, że oferują produkty najwyższej jakości i dlatego zostaliśmy ich wyłącznym przedstawicielem w Polsce:
Geierhof wina czerwone
Geierhof wina białe
Geierhof wina różowe

Strona producenta: https://www.gaierhof.com/en/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl