Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Tenute Faladas - wina z Sardynii

Tenute Faladas to młoda marka, która kilka lat temu weszła w szeregi niewielkich firm sardyńskich produkujących świetne wina.

Marka Tenute Faladas powstała 10 stycznia 2015 roku z woli Claudio Bellu i Giovanniego Brundu, którzy pracując kilka lat w winnicach, nabrali doświadczenia i odkryli pasję do ziemi, winorośli i winogron. W ten sposób zrodziło się w nich wielkie marzenie, aby zabutelkować nektar powstały z winogron, które w ciągu roku otaczali opieką i miłością.

Winnice rozlokowane są na wysokości 220-260 m n.p.m. w rejonie San Leonardo, pomiędzy wioskami Luras i Calangianus, na zboczach Colli del Limbara. To samo serce regionu Gallura w północnej części słonecznej Sardynii. Wysmagane przez wiejące z Alp mistrale gliniaste gleby, z ubogim podłożem granitowym to znakomite warunki to uprawy winorośli szczepu Vermentino, Nebbiolo i Sangiovese. Winnice zostały zasadzone w latach 1990 i 2007 i aktualnie zajmują powierzchnię 5 hektarów. Pochodzą z nich wysokiej jakości wina, które wyróżniają się w świecie win Gallura. Znajdziesz je w naszej Bottedze:
wino różowe Iskentu
wino czerwone Keluna
wino białe Kenalia.

O producencie: https://www.viniecantinedisardegna.it/cantine/olbia-tempio/tenute-faladas/

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl