Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wina Bellia Veneto

Początki firmy sięgają lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to rodzina „Bellia” pochodząca ze Scorzé przeniosła się do Lison w okolicach Portogruaro z nadzieją na zapewnienie przyszłości swoim dzieciom. W ten sposób Guerrino, kierując się intuicją, że praca w winnicy stanie się z biegiem lat źródłem dochodu, rozpoczął wraz z żoną Liną przygodę jako winiarz. Swą wielką pasję do ziemi i uprawy winorośli przekazał swoim synom Mario i Bruno, którzy do dziś prowadzą rodzinny biznes. Osiągają coraz wyższy poziom dzięki najnowocześniejszym technikom uprawy, które gwarantują coraz lepszą jakość produkowanych win. Przez ostatnie lata, ukończywszy studia na kierunku rolnictwo i enologia, Luca i Alessio kontynuują rodzinną tradycję.

Dziś firma, dobrze zakorzeniona w obszarze DOC Lison Pramaggiore, gdzie ma swoją siedzibę na 70 hektarach, zaczyna budzić zainteresowanie także rynków międzynarodowych, które coraz bardziej zwracają uwagę na jakość i autentyczność produktów. Nie zaniedbuje przy tym prywatnego rynku ze sprzedażą detaliczną.

Pradipozzo znajduje się w centrum obszaru Lison Pramaggiore DOC, między rzekami Tagliamento i Livenza. Jest to wizytówka w produkcji wina - warta zarówno degustacji jak i zobaczenia. Rejon położony w pobliżu głównych plaż górnego Adriatyku, w pobliżu charakterystycznego miasta Portogruaro i kilka kilometrów od Wenecji, jest idealnym miejscem dla tych, którzy uwielbiają łączyć kulturę, naturę oraz jedzenie i wino. Winnice firmy Bellia są zakorzenione w glebie, która ze względu na swoje właściwości rolno-klimatyczne umożliwia uprawę winorośli wysokiej jakości. Poziom nasłonecznienia jest doskonały, zakres temperatur i wzorce opadów są równie perfekcyjne, wykazując wartości podobne do tych, które można znaleźć w najlepszych włoskich obszarach uprawy winorośli. Dzięki takim warunkom czerwone winogrona, takie jak Cabernet Franc, Merlot i Refosco dal Peduncolo Rosso, oraz białe winogrona, takie jak Tai, Pinot Grigio i Chardonnay, dojrzewają w sposób optymalny na różnych etapach enologicznych. Technologia uprawy, badania nad winifikacją i dojrzewaniem, dbałość o zrównoważone rolnictwo łączą się z dawnymi tradycjami wiejskimi. Są to podstawowe warunki stałego wzrostu jakościowego produktów tych ziem.

Bellia Veneto wina

Strona producenta: https://belliavini.it/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl